Mulčovač

Mulčovač je prídavné zariadenie, ktoré sa pripája na predný, resp. zadný vývodový hriadeľ nosičov náradia MT8-222, MT8-322 alebo MT8-046 L s motorom LOMBARDINI. Mulčovač je výborný predovšetkým pri pozemkoch a záhradách, ktoré sa nekosia pravidelne a tráva je zarastená, alebo tam, kde si neviete rady s trávnym odpadom, pretože pri mulčovaní odpadá problém so zberom a odvozom trávy. Mulčovač si tiež poradí so svahovitým terénom, priekopou či prudkou stráňou. Pri mulčovaní je tráva posekaná, jemne rozdrvená a vzápätí ako prírodné hnojivo vpracovaná naspäť do pôdy. Doporučuje sa raz týždenne a predovšetkým v období sucha zabraňuje vysychaniu pôdy.

Špeciálny nôž mulčovačov umožňuje rozomletie trávy na malé kúsky. Rozšírená zadná časť krytu strojov je skonštruovaná tak, že sa stroje i pri spracovaní hustej vysokej trávy nehltia a trávna hmota plynule odchádza z priestoru krytu noža. Zmenou pojazdových rýchlostí a nastavením výšky mulčovania je možné stroje ideálne prispôsobiť konkrétnym terénnym podmienkam.

Mulčovanie je ideálne i pre majiteľov veľkých pozemkov, sadov a lúk. Na niektorých miestach môže byť tráva vysoká viac ako 1 m a ak je ešte prerastená burinou alebo náletom, je obrovský problém, čo s ňou. Nechať zarastený pozemok nemôžete, pretože zo zákona je každý majiteľ povinný sa o svoj pozemok riadne starať, inak môže byť obecným úradom pokutovaný.

Technické parametre jednotlivých mulčovačov sa líšia a závisia od zvoleného typu. Konkrétne technické parametre budú záujemcovi oznámené po konzultácii s pracovníkom našej spoločnosti.


             Ikona  Vytlačiť detail                               Ikona  Fotky                            Ikona  Videá                            Ikona  Na stiahnutie                           

© 2022 eSoft s.r.o., powered by www.proxia.sk
time:0.332