Produkty / Prídavné zariadenia / Obracač-zhrňovač krmovín  AOZ-005

Obracač-zhrňovač krmovín  AOZ-005

Obracač-zhrňovač krmovín AOZ-005 je polonesené zariadenie ľahkej trubkovej konštrukcie, ktoré sa pripája do trojbodového závesu nosiča náradia MT8-046, MT8-046 L, MT8-222 alebo MT8-322. Je určené predovšetkým do podhorských a horských oblastí na ošetrovanie tenkostebelných krmovín v zelenom, zvädnutom, ale aj suchom stave, pričom sa požaduje povrch pozemkov rovný, alebo mierne zvlnený, s možnosťou výskytu kameňov od priemeru 30 do 150 mm.

Svahová dostupnosť zariadenia s krátkodobým prekonaním svahu je až 30°. Obracač-zhrňovač pokos rozhadzuje, zhrňuje zavädnutý i suchý pokos do súvislých riadkov a obracia riadky.

Na prednej časti stroja sú dve výškovo nastaviteľné pojazdové kolesá. Pracovný mechanizmus tvorí hrablicový pás vytvorený dvoma klinovými remeňmi. Naprieč klinových remeňov sú v plastových ložiskách upevnené hrablice, ktoré sú vybavené hrablicovými prstami a vzperami hrablíc. Otáčavý pohyb hrablicového pásu je odvodený od náhonového hriadeľa základnej jednotky, cez kĺbový hriadeľ a remeňový prevod. Pracovné ústrojenstvo je obojstranne krytované. Na ráme obracača je umiestnená zábrana, ktorá je určená k riadkovaniu. Premiestnením zábrany na pojazdové kolesá dosiahneme aretáciu týchto kolies, potrebnú pri transporte zariadenia za základnou jednotkou. Medzi ramenami závesu je podpera, ktorá zaisťuje odstavený stroj vo vodorovnej polohe. Na zadnej časti rámu je uchytené sklopné tiahlo, ktoré slúži k zapojeniu zariadenia za základnú jednotku pri transporte. Obracač-zhrňovač krmovín je vpredu vybavený bielymi a vzadu červenými odrazovými sklami a zadnými skupinovými svietidlami, a bielo-červenými bezpečnostnými pásmi, ktoré vyznačujú obrys zariadenia.


             Ikona  Vytlačiť detail                               Ikona  Fotky                            Ikona  Videá                            Ikona  Na stiahnutie                           Lišta

Typové označenie: AOZ-005
Šírka [mm]: 2 500
Dĺžka [mm]: 1 300
Výška [mm]: 1 000
Pracovná šírka záberu [mm]: 2 000 - 2 200
Pojazdová rýchlosť [km.h-1]: 3 - 20
Maximálne vstupné otáčky [min-1]: 600
Zmysel otáčania vstupného hriadeľa pri čelnom pohľade: pravotočivý
Svahová dostupnosť [°]: 30
Rozmery pneumatík ["]: 16 x 4
Hustenie pneumatík [MPa]: 0,18
Výkonnosť [ha.h-1]: 1,3 - 2,2
Hmotnosť [kg]: 170
© 2022 eSoft s.r.o., powered by www.proxia.sk
time:0.3718